Društvo MS Krapinsko-zagorske županije

Adresa: Trg Dragutina Domjanića 6, 49210 Zabok

Mobitel i faks: 049 221 973

E-mail: dms_krapina@sdmsh.hr

Web stranica: www.dmskzz.hr

Facebook: DMS Krapinsko – zagorske županije

Instagram: Multipla skleroza KZZ

Odgovorne osobe:

  • Predsjednica Nada Smrekar 098/179 2590
  • Voditeljica Svjetlana Pripeljaš  098/856 372, svjetlana@dmskzz.hr
  • Stručna suradnica – fizioterapeut Nikolina Balaban 099/ 384 3029, info@dmskzz.hr

O DRUŠTVU:

  • Društvo multiple skleroze Krapinsko – zagorske županije je dobrotvorna, humanitarna udruga osnovana radi unapređenja liječenja, istraživanja, rehabilitacije i zaštite osoba oboljelih od multiple skleroze i srodnih bolesti, kao i svih osoba s invaliditetom, koja okuplja svoje članove i članice na čitavom području Krapinsko-zagorske županije te kroz svoje svakodnevne aktivnosti brine o potrebama i problemima osoba oboljelih od multiple skleroze. Društvo multiple skleroze Krapinsko – zagorske županije je nestranačka, nepolitička i neprofitna udruga. Svakodnevno radi na promicanju unapređenja liječenja, istraživanja, rehabilitacije i zaštite osoba oboljelih od multiple skleroze i srodnih bolesti na području Krapinsko – zagorske županije. Društvo multiple skleroze Krapinsko – zagorske županije djeluje na načelima neovisnosti, javnosti, demokratskog ustroja, neprofitnosti i slobodnog djelovanja u javnom životu.
  • Društvo je iznimno aktivan dionik koji i planovima i rezultatima doprinosi konkretnim promjenama u svojoj sredini, provedbom programa i projekata, sukreiranjem strateških dokumenata i akcijskih planova u sferi socijalne politike i osoba s invaliditetom na regionalnoj razini.
  • Kontinuirano povećanje vlastitog članstva, širenje aktivnosti na sve osobe s invaliditetom (uključujući učenike) te cjelokupnu zajednicu, velik broj zaposlenih kroz Zakone, programe i projekte usmjerene jačanju organizacije, članstva, potporama osoba s invaliditetom te inkluzija i senzibilizirana javnost rezultati su uspješnosti i prepoznatljivosti.
  • Društvo, koje prema redovito ažuriranoj internoj bazi podataka svake godine ima povećanje članstva od 20%, svojim projektima i programima provodi aktivnosti koje su izašle izvan isključivo članstva kao ciljne skupine. Primjerice, Društvo provodi Zakon osiguravanja usluge osobnih asistenata za osobe s invaliditetom, potom provodi projekte putem kojeg je omogućena podrška psihologa i fizioterapeuta, zatim projekt kojim se daje podrška snaženju i zapošljavanju marginaliziranih skupina. Provodimo i projekt kojim osiguravamo podršku pomoćnika u nastavi za djecu s teškoćama u razvoju u osnovnim i srednjim školama s područja županije, kao i niz manjih projekata koje su financirali gradovi i općine, a kojima se omogućilo da se psihološka, terapeutska i druga pomoć pruži oboljelima od MS i drugim osobama s invaliditetom i u njihovom domu, obzirom da je područje županije ruralnog tipa, s mnogo samačkih domaćinstava i oboljelih osoba koji nemaju mogućnost dolaziti u prostore Društva na različite terapije, radionice i predavanja.
  • Osim osiguranja izravne podrške kroz različite modele pomoći za svoje članove, Društvo je , primjerice, aktivan član Partnerskog vijeća za tržište rada, Partnerskog vijeća za područje Krapinsko – zagorske županije, Savjeta za razvoj civilnog društva Krapinsko-zagorske županije, te je iznimno aktivno u senzibilizaciji cjelokupne javnosti kada su u pitanju kako osobe s invaliditetom, tako i potrebe razvoja civilnog društva općenito. Primili smo godišnju nagradu Hrvatske udruge socijalnih radnika za izniman doprinos izvaninstitucionalne socijalne podrške.
  • Posebno smo ponosni na naš video spot „Nevidljivi ljudi“ i „Stani pod moj kišobran“ koji se nalaze na našem youtube kanalu, kao i druge aktivnosti koje prate život naših članova.  Koliko su široke aktivnosti govori i podatak da Društvo trenutno preko 40 osoba te da kontinuirano širi različite usluge koje osim potpore oboljelima i ostalim osobama s invaliditetom posredno pomaže njihovim obiteljima, obrazovnim ustanovama, odnosno cjelokupnoj lokalnoj zajednici. Društvo je, osim toga, donijelo strateški plan razvoja, što je operacionalizacija vizije Društva kojom se želi unaprijediti položaj osoba oboljelih od multiple skleroze, ali posredno i cjelokupne zajednice. Društvo je među svojim ciljevima definiralo i uvažavanje pripravnosti na toleranciju, nesebičnost, timski rad i dogovaranje, poštivanje uvjerenja drugih ljudi i pozitivan pristup u rješavanju nastalih problema, potom uspostavljanje suradnje s organizacijama koje promiču zaštitu ljudskih prava radi sprečavanja socijalne isključenosti te izgrađivanje partnerskih odnosa.

Kako stoji i u našem strateškom dokumentu koji vrijedi do 2025. godine, naša je misija:

Doprinijeti kvalitetnom i ravnopravnom sudjelovanju osoba s invaliditetom u svim segmentima društva; aktivno sudjelovanje u društvenoj skrbi radi promicanja, zaštite, poticanja i unaprjeđenja prava i interesa osoba oboljelih od MS-a i ostalih osoba s invaliditetom te očuvanje njihovog dostojanstva.

Udrugom koordinira:

  • predsjednica (volonterski rad),
  • voditeljica (ugovor o radu),
  • predsjedništvo (volonterski rad) te
  • stručno – savjetodavni odbor (liječnici i članovi/ice – volonterski rad).

Najviše upravljačko tijelo udruge je Skupština (svi članovi/ice udruge).
Nadzor nad radom udruge vrši Nadzorni odbor ( tri člana/ice).

Hvala na tvojoj donaciji!